Město - atrakce | Hotel Raffaello

ATRAKCE

Staroměstská radnice s orlojem

V Praze 1 - Starém Městě stojí na Staroměstském náměstí jedna z nejdůležitějších a nejznámějších památek hlavního města České republiky, Staroměstská radnice. Radnice vznikla už v roce 1338 a sloužila jako sídlo samosprávy Starého Města, bezmála 70 metrů vysoká gotická věž s arkýřovou kaplí je pak její nejstarší částí. Dominantou věže je jedinečný orloj, na kterém se v každou celou hodinu od 9 do 23 hod. rozpohybuje 12 apoštolů. Orloj už stovky let ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře.

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna, jedna z neodmyslitelných dominant Prahy, byla postavena v rámci Jubilejní výstavy r. 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže (k té je v poměru 1:5), je vysoká 58,70 m a na její vrchol, který je ve stejné nadmořské výšce jako skutečná Eiffelova věž, vede 299 schodů. Rozhled z ní předestírá nejen celou Prahu, ale za jasného počasí i výhled po bezmála celých Čechách.

Muzeum Policie České republiky

Na návštěvníky muzea čeká expozice, která je seznámí s historií četnictva a policie na českém území v letech 1850–1938, za a po druhé světové válce. Nechybí části zaměřené na kriminalistiku, ochranu hranic nebo protidrogovou problematiku. K vidění jsou stejnokroje, výzbroj a výstroj, ale také na osm set fotografií. Ve venkovní části expozice si zájemci mohou prohlédnout velkou techniku, mezi ní například vrtulník Mi-2.

Úniková hra Zkáza Titaniku

Správce místnosti vás připraví na dobrodružství, které vás na Titaniku čeká. Moc toho neprozradí, na všechno si budete muset přijít sami. Potom začne běžet vašich 60 minut zkoumání, hledání, hádání, dekódování a odemykání životně důležitých zámků. Pro bezradné bude připravena nápověda, nebojte se o ni říct. Napětí bude stoupat a vy se - snad - z lodi dostanete včas. Držíme vám palce, voda je tam prý totiž hrozně ledová!

hotel-raffaello-praha-ubytovani-noir-hotels

Riegrovy sady

11 ha městský park, za druhé světové války známý jako Smetanovy sady, vznikl už před více než 100 lety sloučením pozemků často viničních usedlostí a zahrnuje například i nádhernou zahradu Kanálka. Z ní byly do dnešních sadů, bezpochyby jednoho z nekrásnějších vinohradských parků, přeneseny třeba Mlíkárna, pozdně klasicistní rozhledna s vyhlídkou, v níž je dnes pěkná kavárna, nebo pískovcový obelisk s ptačími reliéfy. Z parku se otevírají nádherné výhledy na Prahu: vidět jsou odsud Hradčany nebo Petřínská rozhledna, Pražský hrad nebo Hlavní nádraží.

Muchovo muzeum

Muchovo muzeum – jediné muzeum na světě věnované životu a dílu světově známého představitele secese Alfonse Muchy (1860-1939) bylo otevřeno veřejnosti v Praze 13. 2. 1998. Muchovo muzeum se rozkládá na 500 m2, včetně muzejního obchodu nabízejícího exkluzivní kolekci dárků a plakátů s motivy děl A. Muchy. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hod.

To vše byste měli vidět